Przemysł drzewny

Ustalenie najbardziej efektywnego zabezpieczenia pakunków zależy w równej mierze od wybranej metody pakowania, rodzaju transportu jakim ma być towar przewożony,  jak i maksymalnej odległości w transporcie do klienta. Najlepszą metodą jest pakowanie przy zastosowaniu najwyższej jakości taśm poliestrowych STARstrap. Nasze systemy pakowania, uwzględniające różne narzędzia ręczne oraz maszyny automatyczne, dostosowane są do pakowania taśmami poliestrowymi i odpowiednio sprawdzone.Tradycyjne paczki - wiązki drewna, są po porostu opasane taśmą. Dokonuje się tego w procesie pakowania ręcznego lub automatycznego. Jeśli pakujemy przy pomocy maszyny automatycznej, możliwe jest jednoczesne "ściśnięcie" wiązki drewna.


Pakując towar taśmą poliestrową można jednocześnie zastosować drewniane podkładki pod taśmę.


Pakując towar taśmą poliestrową można jednocześnie zastosować drewniane podkładki pod taśmę na dole i narożniki ochronne na górze paczki.

Pakując towar taśmą poliestrową można jednocześnie zastosować narożniki ochronne na dole i na górze paczki.

Pakując towar taśmą poliestrową można jednocześnie zastosować drewniane podkładki pod taśmę na górze i narożniki ochronne na dole paczki.

Tyczki, belki, czy półsłupy mogą być zapakowane przy pomocy zwykłego opasania taśmą.

Automatyczny system pakowania taśmą poliestrową


PM550 - Automatyczny system opasania bocznego

Maszyna wyposażona  głowicę PM119 o wysokiej sile naciągu taśmy. Głowica umocowana z boku maszyny. Uruchomienie cyklu pakowania powoduje przesunięcie się głowicy w kierunku pakunku. Duża rozciągliwość i wyjątkowa zdolność powrotu taśmy do poprzedniego kształtu, są gwarancją bezpieczeństwa towaru podczas transportu.  Cyfrowo kontrolowany zgrzew taśmy zapewnia stałą i pewną jakość zamknięcia taśm. Znajdujące się w maszynie szczotkowe uszczelnienie, utrzymuje taśmę dokładnie w miejscu przeznaczenia, zapobiegając jednocześnie dostaniu się kurzu i wiórków drewna do ramy podającej taśmę.

Automatyczny system pakujący z prasą


LP10 / LP40 - Automatyczny system pakujący z ruchomą prasą boczną i głowicą zgrzewającą, do taśmy PET.

Prasa z napędem hydraulicznym i zamkniętą ramą. Idealne i równoległe rozłożenie siły nacisku. Ruchoma prasa boczna zatrzymuje transporter, zapobiegając przeciążeniu go. Zapewnia to równomierne rozłożenie siły nacisku prasy i w rezultacie mocne i zwarte zabezpieczenie pakunku.


Akcesoria do automatycznych systemów pakującychSystem podający

Automatyczny system podający kantówkę z 1 do 15 magazynków, jest dostępny jako opcja, w zależnościod potrzeb klienta. Kantówka, pełniąca rolę podkładek, ułożona równo, lokowana jest na spodzie pakowanej wiązki i automatyczne opasana, razem z towarem - w jednym cyklu pracy. Podkładki dostosowane są do konkretnej aplikacji.
Standardowe mają wymiary: 80 x 80 mm.Podajnik narożników ochronnych

Kartonowe narożniki ochronne są zgromadzone w magazynku. Urządzenie automatycznie chwyta narożnik w dwóch miejscach i układa na rogach pakunku. Narożnik jest mocowany i całość pakunku opasana - w jednym cyklu pracy.
Standardowy wymiar narożnika:
dł.150 x szer.150 x wys.5 x gł.5mm.Podajnik taśmy

Podajnik taśmy, model KB3 - z napędem elektrycznym, magazynkiem taśmy, z systemem podawania i odbierania taśmy.


Narzędzia ręczne dla przemysłu drzewnegoP403/P404


P350


P355/P356
eStats error: Could not connect to database! (/alt/home/webmaster.dir01/www/fromm/estats/lib/core.class.php: 349)